Czym jest fulfilment i gdzie się go wykorzystuje?19.07.2021

Czym jest fulfilment i gdzie się go wykorzystuje?

Czym jest fulfilment?

Fulfilment to wg definicji oddelegowanie działań logistycznych do zewnętrznego operatora. W głównej mierze opiera się na udostępnianiu przestrzeni magazynowej i logistyki pakowania oraz nadawania paczek. Firmy te zapewniają również wyszkolonych pracowników, obsługę dokumentów, zwrotów i reklamacji.

 

transport całopojazdowy6

Fulfilment skupia się na całej logistyce transportu produktów z magazynu do klienta, przy zachowaniu najwyższej jakości obsługi. Jednocześnie odciąża przedsiębiorstwo, dostarczające towar, a w efekcie pozwala właścicielom przeznaczyć zaoszczędzony czas, chociażby na rozwój firmy.

Co zapewnia fulfilment?

W zależności od firmy, usługi wchodzące w skład fulfillmentu, mogą się różnić. Jednakże, podstawą jest udostępnienie przestrzeni w magazynie do przechowywania towaru oraz wysłanie go do klienta. Warto rozważyć skorzystanie z usług firmy, która przejmie na siebie również pełne wsparcie technologiczne (zarówno przy stworzeniu strony internetowej sklepu czy integracji jej z magazynem), jak i kontakt z klientami. W naszej ofercie można znaleźć również obsługę zwrotów, awarii oraz wiele innych usług dodatkowych.

Dzięki temu przedsiębiorca nie musi inwestować dodatkowych pieniędzy w zapewnienie wspomnianych usług. Może się to okazać szczególnie przydatne małym firmom, które nie mają jeszcze pracowników do prowadzenia księgowości, a wszystkimi formalnościami zajmuje się właściciel.

Jakie są zalety fulfilmentu?

Usługa fulfilmentu gwarantuje najwyższą jakość obsługi klienta. Do tego zapewnia efektywną logistykę, która pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

transport całopojazdowy7

Dzięki temu klient zajmuje się jedynie reklamą i sprzedażą produktu, nie martwiąc się o przechowywanie, pakowanie oraz wysyłkę produktu. Poprzez mnogość usług, oferowanych przez firmy, przedsiębiorca ma możliwość skonfigurować współpracę tak, aby najlepiej odpowiadała potrzebom jego działalności. Może zdecydować się też na gotowy pakiet, przygotowany przez usługodawcę. Warto pamiętać, że dobrze przemyślana logistyka przedsiębiorstwa przyniesie zysk i pozwoli na rozwijanie się działalności.

Oddelegowanie logistyki, specjalizującej się w tym firmie, może być niezwykle korzystne na początku prowadzenia biznesu. Znikają wtedy koszty wynajęcia magazynu (jednocześnie nie trzeba wygospodarowywać przestrzeni w domu), zakupu i eksploatacji potrzebnego sprzętu czy zatrudnienia pracowników. Wśród usług fulfimentowych można znaleźć obsługę awarii, konserwacji sprzętu, jak i oprogramowania.

Dodatkowym atutem jest kompleksowa obsługa klientów sklepu internetowego. Firmie fulfilmentowej można powierzyć zarówno dbanie o zwroty, jak i reklamacje.

Korzyścią korzystania z usług takiego przedsiębiorstwa jest też niższy koszt dostaw. Dystrybucja przez firmę zewnętrzną, specjalizującą się w wysyłaniu paczek, jest tańsza m.in. przez wzgląd na ilość przesyłek. Pozwala to na negocjacje z przewoźnikami i w efekcie – zaoferowaniu najlepszych cen.

Dla kogo przeznaczony jest fulfilment?

Z usług firmy fulfilmentowej może skorzystać każde przedsiębiorstwo, które jest zainteresowane oddelegowaniem obowiązków logistycznych zewnętrznej firmie. Nie ma znaczenia, czy działalność jest jednoosobowa czy to ogromny koncern, zatrudniająca wielu pracowników.

Dla małych przedsiębiorstw, zaczynających swoją przygodę ze sprzedażą internetową, nieoceniona może być pomoc z logistyką i prowadzeniem ekspedycji. Dużym firmom – pozwoli to oddelegować część obowiązków sprawdzonym, doświadczonym usługodawcom, a w efekcie zyskać czas, który mogą przeznaczyć na rozwój swojej działalności.

Sprawdź naszą ofertę – https://www.vesta-polska.com/oferta/fulfillment/