transport palet belgia1322.12.2020

List świąteczny do Pracowników od Prezesa Vesta Polska

Drodzy Pracownicy Vesta Polska,

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz koniec roku to czas podsumowań. Jak zawsze w grudniu, chciałbym przekazać Wam informacje nt. tego co udało nam się zrealizować w mijającym roku oraz podziękować całemu Zespołowi za ogrom pracy, który wkładacie w rozwój naszej firmy.
Zanim przejdę jednak do podsumowania chce zaznaczyć, iż z wielką ulgą kończę ten rok. Wszyscy wiemy z jakim ogromem zmian, informacji, emocji- niestety w większości negatywnych, mierzyliśmy się każdego dnia. Pandemia wywołana przez COVID-19 znacząco wpłynęła na nasze życie prywatne i zawodowe. Wymagała i wciąż wymaga ona od nas wiele energii, siły i wytrwałości. W naszym firmowym życiu również musieliśmy dostosować się do nowej rzeczywistości, wprowadzając wiele obowiązkowych obostrzeń oraz nowe systemy pracy – zdalną, hybrydową. Dla każdego z pracowników Vesta Polska był to rok wyzwań i sprawdzenia naszego zespołu. Dzisiaj jestem pełen uznania i dumy, że udało się nam, nie tylko przetrwać, ale i zrealizować założone cele. Chciałbym podkreślić, że pandemia nie spowodowała w naszej spółce zmniejszenia wynagrodzeń, a tym bardziej zwolnień z pracy.
Pomimo trudności związanych z ogólną atmosferą, mogę śmiało powiedzieć, że dla naszej organizacji był to dobry czas. Zwiększamy tabor i podpisaliśmy umowę na zakup dwudziestu dodatkowych zestawów przestrzennych, aby w większym stopniu zaspokoić zapotrzebowanie naszych klientów. Pięć nowych ciężarówek VOLVO odebraliśmy już we wrześniu.  Działy spedycji i transportu w 2019 roku wykonywały średnio 2 016 zleceń każdego miesiąca, a już w 20 20 roku średnia wyniosła 2 174. To ponad 26 000 wykonanych zleceń w 2020 r. W obecnej sytuacji uważam ten wynik za zadowalający, chociaż wiem, że mogliśmy wspólnie zrobić więcej.
Składam wielkie podziękowania dla naszych kierowców. Dziękuję, że stawaliście na pierwszej linii ognia, jeżdżąc po całej Europie w tych niesprzyjających warunkach. Dziękuję, za rzetelnie dostarczane informacje, które pozwoliły nam zastosować zmiany niwelujące wiele błędów. Dzięki Waszej nieprzerwanej pracy, funkcjonowanie całej naszej Firmy pozostało ciągle na wysokim poziomie.
Bardzo dziękuję działom administracyjnym, pracownikom magazynu, sprzedaży, spedycji i transportu, którzy w ten niełatwy czas dopełniali swoich obowiązków. Stanęliście na wysokości zadania. Dziękuję za elastyczność, lojalność i dobrą atmosferę, którą mimo wielu trudności, tworzycie każdego dnia. (Myślę, że pomógł temu letni oraz jesienny relaks na rowerach. )Warto też, przypomnieć, że z Waszej inicjatywy udało nam się niejednokrotnie wygospodarować pomoc dla służb medycznych. Bardzo Wam dziękuję za te pomysły i cieszę się, że nasz zespół jest nie tylko profesjonalny, ale również empatyczny.
Z wielką nadzieją patrzę na kolejny rok i jestem przekonany, że po teście jaki przeszliśmy wspólnie w 2020 roku, kolejne lata będą tylko lepsze.

                 Życzę Wam wiele spokoju, zdrowia i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!
Wasz W. Rudnicki