Wpływ co-packingu możemy odnaleźć nawet w naszym bliskim otoczeniu. Przykładem mogą być znane koncerny oferujące zestawy, gdzie foliowo zapakowano razem 6 produktów. W przypadku, gdy producent chciałby zacząć sprzedawać mniejsze opakowania, obejmujące po 2 bądź 4 produkty, musiałby on hurtowo przepakowywać cały swój towar. By uniknąć niepotrzebnych kosztów i nie tracić czasu, może skorzystać z usług firmy zewnętrznej. To ona zajmie się co-packingiem – stworzy opakowania i zafoliuje towar zgodnie z oczekiwaniami. Tym sposobem producent w krótkim czasie uzyska zestawy, które może ponownie wprowadzić na rynek, a jednocześnie zaoszczędzi pieniądze. Klienci chętniej sięgną po mniejsze opakowania, a tym samym zwiększą przychody producenta. Jest to oczywiście jedynie przykład usługi, którą może wykonać firma co-packingowa – możliwości jest znacznie więcej.
Ile działań obejmuje co-packing?
W zależności od wymagań klienta i charakteru pakowanych przedmiotów, co-packing może obejmować etapy takie, jak:
- pakowanie i przepakowywanie produktów z opakowań zbiorczych w pojedyncze (i odwrotnie),
- wymianę zniszczonych opakowań,
- tworzenie kompletów promocyjnych lub tematycznych,
- etykietowanie artykułów,
- tworzenie projektów opakowań,
- zgrzewanie folii,
- projektowanie i drukowanie etykiet,
- zmianę formatu opakowań,
- umieszczanie elementów promocyjnych (ulotek, próbek i gratisów).
Usługa co-packingu obejmuje zatem głównie pakowanie produktów na dużą skalę i przygotowanie ich do dalszej wysyłki bądź sprzedaży w sieciach handlowych.
Korzystając z usług firmy zewnętrznej, producent przekazuje wszystkie te obowiązki przedsiębiorcy, który zajmuje się tym na co dzień i ma dostęp do doświadczonej kadry pracowniczej oraz sprzętu.
Zlecając wykonanie co-packingu firmie zewnętrznej, poniesione koszty obejmują wyłącznie samo zlecenie. Dzięki temu, producent może w pełni skupić się na produkowaniu i sprzedaży. Samym pakowaniem zajmuje się ktoś inny. Co-packing pozwala zatem na optymalizację finansów i uniknięcie wszelkich wydatków związanych z zatrudnianiem nowej kadry czy zakupem sprzętu. Producent oszczędza też czas – firma co-packingowa jest w stanie wykonać nawet obszerne zlecenie w krótkim czasie.
Kiedy warto zdecydować się na co-packing?
Z usługi co-packingu najczęściej korzystają producenci artykułów spożywczych, koncerny farmaceutyczne czy firmy kosmetyczne. Jest to korzystne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zajmują się sprzedażą hurtową lub detaliczną.
Co-packing świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie zająć się pakowaniem oferowanego towaru. Warto wziąć wtedy pod uwagę skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, która posiada dostęp do niezbędnego sprzętu i kadry pracowniczej, a jednocześnie przez wiele lat zdobywała odpowiednie doświadczenie w branży. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że oddajemy swój towar w ręce profesjonalistów. To właśnie oni sprawią, że nasze produkty szybko trafią na półki sklepowe w docelowej formie, zachwycając kolejnych klientów i zwiększając przychody firmy.
Dowiedz się więcej na temat naszej oferty na https://www.vesta-polska.com/oferta/co-packing/