Na czym polega co-packing?05.07.2021

Na czym polega co-packing?

Czym jest co-packing?

Co-packing jest usługą oferowaną przez firmy zewnętrzne, które zajmują się hurtowym pakowaniem produktów i odpowiednim przygotowaniem ich do sprzedaży. Polega to między innymi na przepakowywaniu opakowań zbiorczych w pojedyncze i odwrotnie, foliowaniu, tworzeniu różnorodnych zestawów czy etykietowaniu.

 

transport całopojazdowy4

Wpływ co-packingu możemy odnaleźć nawet w naszym bliskim otoczeniu. Przykładem mogą być znane koncerny oferujące zestawy, gdzie foliowo zapakowano razem 6 produktów. W przypadku, gdy producent chciałby zacząć sprzedawać mniejsze opakowania, obejmujące po 2 bądź 4 produkty, musiałby on hurtowo przepakowywać cały swój towar. By uniknąć niepotrzebnych kosztów i nie tracić czasu, może skorzystać z usług firmy zewnętrznej. To ona zajmie się co-packingiem – stworzy opakowania i zafoliuje towar zgodnie z oczekiwaniami. Tym sposobem producent w krótkim czasie uzyska zestawy, które może ponownie wprowadzić na rynek, a jednocześnie zaoszczędzi pieniądze. Klienci chętniej sięgną po mniejsze opakowania, a tym samym zwiększą przychody producenta. Jest to oczywiście jedynie przykład usługi, którą może wykonać firma co-packingowa – możliwości jest znacznie więcej.

Ile działań obejmuje co-packing?

W zależności od wymagań klienta i charakteru pakowanych przedmiotów, co-packing może obejmować etapy takie, jak:

  • pakowanie i przepakowywanie produktów z opakowań zbiorczych w pojedyncze (i odwrotnie),
  • wymianę zniszczonych opakowań,
  • tworzenie kompletów promocyjnych lub tematycznych,
  • etykietowanie artykułów,
  • tworzenie projektów opakowań,
  • zgrzewanie folii,
  • projektowanie i drukowanie etykiet,
  • zmianę formatu opakowań,
  • umieszczanie elementów promocyjnych (ulotek, próbek i gratisów).

Usługa co-packingu obejmuje zatem głównie pakowanie produktów na dużą skalę i przygotowanie ich do dalszej wysyłki bądź sprzedaży w sieciach handlowych.

Jakie korzyści niesie ze sobą co-packing?

Co-packing to prosty sposób na zminimalizowanie kosztów. Producent, który samodzielnie chciałby zająć się pakowaniem i przepakowywaniem towarów, musiałby podjąć się wielu nowych wyzwań. Obejmowałyby one zakupienie odpowiedniego asortymentu maszyn, zatrudnianie kolejnych pracowników czy niepotrzebne zajmowanie wolnej przestrzeni magazynowej.

przesyłki wielkogabarytowe zagraniczne6

Korzystając z usług firmy zewnętrznej, producent przekazuje wszystkie te obowiązki przedsiębiorcy, który zajmuje się tym na co dzień i ma dostęp do doświadczonej kadry pracowniczej oraz sprzętu.

Zlecając wykonanie co-packingu firmie zewnętrznej, poniesione koszty obejmują wyłącznie samo zlecenie. Dzięki temu, producent może w pełni skupić się na produkowaniu i sprzedaży. Samym pakowaniem zajmuje się ktoś inny. Co-packing pozwala zatem na optymalizację finansów i uniknięcie wszelkich wydatków związanych z zatrudnianiem nowej kadry czy zakupem sprzętu. Producent oszczędza też czas – firma co-packingowa jest w stanie wykonać nawet obszerne zlecenie w krótkim czasie.

Kiedy warto zdecydować się na co-packing?

Z usługi co-packingu najczęściej korzystają producenci artykułów spożywczych, koncerny farmaceutyczne czy firmy kosmetyczne. Jest to korzystne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zajmują się sprzedażą hurtową lub detaliczną.

Co-packing świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie zająć się pakowaniem oferowanego towaru. Warto wziąć wtedy pod uwagę skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, która posiada dostęp do niezbędnego sprzętu i kadry pracowniczej, a jednocześnie przez wiele lat zdobywała odpowiednie doświadczenie w branży. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że oddajemy swój towar w ręce profesjonalistów. To właśnie oni sprawią, że nasze produkty szybko trafią na półki sklepowe w docelowej formie, zachwycając kolejnych klientów i zwiększając przychody firmy.

Dowiedz się więcej na temat naszej oferty na https://www.vesta-polska.com/oferta/co-packing/