międzynarodowy transport palet603.01.2020

Podsumowanie 2019 roku w Vesta Polska

Koniec roku to czas podsumowań, refleksji i wyciągania wniosków na kolejne miesiące działań w biznesie. Spółka Vesta Polska rok 2019 może zaliczyć zdecydowanie do udanych.

Więcej na ten temat mówi prezes Vesta Polska – Witalij Rudnicki, dla portalu: log24.pl https://log24.pl/news/2020/1/3/podsumowanie-2019-roku-witalij-rudnicki,10418

 

Podsumowań roku ciąg dalszy. Tym razem prezentujemy opinie prezesa firmy Vesta Polska – Witalija Rudnickiego.

– Był to rok dużych wyzwań, nowych projektów, zadań. Prognoza finansowa na zakończenie roku pokazuje zwyżkę w obrotach na poziomie 14%. Uważam, że wszyscy nasi współpracownicy bardziej się zżyli ze sobą, co widać po jakości i ilości obsługiwanych klientów, nowych podwykonawcach, wzroście liczby zrealizowanych zleceń. Marzenia są po to aby je spełniać, a jeżeli coś pójdzie nie tak, trzeba poczekać, zmienić drogę lub środki do jego realizacji. Tak właśnie jest jeśli chodzi o lepsze zarządzanie biurem Vesta w Warszawie. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem było jego zamknięcie i przeniesienie współpracowników do biura głównego w Błoniu.

Sytuacja na rynku transportowym w 2019

– Sytuacja na każdym rynku jest teraz bardzo dynamiczna, a przez to i mniej przewidywalna. Dyskusja nad pakietem mobilności w Parlamencie Europejskim, wyhamowanie gospodarki Niemiec, brak 100 000 zawodowych kierowców na polskim rynku, otwarcie niemieckiego rynku pracy dla obywateli spoza Unii. To i wiele innych sytuacji, które wynikły w tym czasie, oczywiście nie napawają optymizmem. Z własnej perspektywy mogę powiedzieć, że wszystkie zmiany w regulacjach państwowych, unijnych odbijają się negatywnym echem na naszym rodzimym transporcie. Walka o dobro pracownika, jak to tłumaczą obrońcy pakietu mobilności, jest tak naprawdę grabieżą, bezmyślnością i arogancją wobec zatrudnionych ludzi.

Plany na 2020 rok

– Musimy jako firma transportowa powiększyć nasz tabor, zwiększyć zatrudnienie kierowców i administracji. Chcemy także więcej osób przyjąć do spedycji. Zamierzamy kontynuować prace nad udoskonaleniem przejrzystości procesów biznesowych wewnątrz i na zewnątrz. Na 2020 rok życzę dużo zdrowia, szczególnie psychicznego, jak najwięcej radości, spotkań ze wspaniałymi ludźmi, otwartości na inność, akceptacji siebie i dużo, dużo przytulania. Człowiek szczęśliwy nie może czynić źle a to z kolei przełoży się na sukcesy w sferze zawodowej.