transport palet hiszpania728.05.2020

Wspieramy Medyków!

Od lutego 2020 znajdujemy się w nowej rzeczywistości, rzeczywistości COVID-19. Nasze służby medyczne oraz całe społeczeństwo walczą z pandemia koronawirusa. Pomimo wielu zbiórek i akcji charytatywnych wciąż brakuje sprzętów medycznych, środków ochrony – nawet tych najbardziej podstawowych.

Dla naszej organizacji również jest to wielki czas próby. Obserwujemy duże zmiany na rynku transportowym, wprowadzamy tryb pracy zdalnej dla pracowników biurowych, dla naszych kierowców sprowadzamy wszystkie niezbędne środki ochrony. Obecnie realia zmuszają nas do wprowadzenia nowych procedur i natychmiastowego wdrożenia ich w codzienne życie pracownicze. Pomimo tych wszystkich zmian z inicjatywny naszych pracowników przystąpiliśmy do dwóch akcji wspierających personel medyczny. Dla tych, którzy są na pierwszej linii ognia w walce z pandemią wysyłamy i zawozimy środki dezynfekcyjne, maseczki, rękawiczki oraz fartuchy ochronne. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej chwili jest to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Jednak mamy nadzieję, że takimi gestami firmy i osoby prywatne pomogą w funkcjonowaniu całego, bardzo przeciążonego systemu opieki zdrowotnej.

W marcu Szpital Uniwersytecki w Krakowie zwrócił się do firm z prośbą o wsparcie w zakresie dostarczenia artykułów medycznych. Więcej informacji o tej akcji można znaleźć pod #grunwald2020. Była to nasza pierwsza akcja wspierająca polskich medyków. Jesteśmy z tego dumni bo udało nam się przeznaczyć środki finansowe oraz materialne na ten cel pomimo docierających informacji o wielu problemach w naszej branży.

W maju 2020 r. firmy Vesta Polska oraz Symlog odpowiedziały na apel Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie dotyczącego tego samego problemu, czyli braku środków dezynfekcyjnych i higienicznych. Nasza drużyna zebrała potrzebne środki i zawiozła je osobiście. Uśmiech i podziękowania personelu są dla nas bezcenne.

Ten kryzysowy czas traktujemy jako wielką lekcję solidarności, pokory. Jak nigdy wcześniej mamy potrzebę walki o wspólną sprawę, czyli nasze zdrowie.

 

 

transport palet hiszpania10